[Přeskočit navigaci]


Úvodní stránka Exteriér Pergoly Pergola Palladia se stahovací střechou


Pergola Palladia

Palladia je uzavíratelná konstrukce, která poskytuje ochranu před sluncem a deštěm. Palladia je totožná s pergotendou Irridum, liší se ovšem v designových detailech, které dodávají nový rozměr. Skládá se z hliníkové konstrukce, která je ukotvena ke zdi, a ze srolovatelné markýzy. Palladia je vyráběna v ploché i šikmé verzi. Konstrukce je dolná vůči větru až do 6. stupně Beaufortovy stupnice. Plátno, užité jako střecha, je vyrobeno z patentované tkaniny Corradi Eclissi s vnitřní podpůrnou vrstvou a s prolisem, který navozuje vzhled tkaného plátna.

Plátno je napínáno pomocí podpůrných vodících lišt (4x5cm) a koncových vodících lišt (8x5cm). Tyto vodících lišty jsou ve střešní konstrukci ukotveny každých 60cm (nakloněná verze) či 50cm (rovná verze). Plátno se pohybuje pomocí uchycení ve vodících lištlištách a hnací řídele, umístěné v podélném profilu na straně u zdi. Přenos síly ve vodících lištách zajišťuje ozubený pás, umístěný v konstrukci z nerezové oceli, což umožňuje rovnoměrný pohyb střechy. Systém je ovládán pomocí elektrického motoru, ke kterému lze přiobjednat dálkové ovládání. U menších provedení lze systém ovládát i ručně.

Konstrukce je dostupná v níže uvedených barevných provedeních. Materiály jsou lakovány práškovou epoxidovou barvou, s vyjímkou barevného hliníku, kde je barvy dosaženo pomocí anodizace opracovaného materiálu.

Prohlédněte si náš katalog