[Přeskočit navigaci]


Úvodní stránka Interiér Stínící technika Látkové zastínění baldachýny


Látkové zastínění baldachýny

Baldachýny jsou systémy profesionálních vodičů pro stropní zastínění. Baldachýny mohou být vodorovné, šikmé či vertikálně zakroužené. Ovládání je možno provázkem, klikou nebo motorem. Maximální rozměr při motorovém ovládání je 400 x 800 cm.

Co je baldachýn?

Baldachýny pocházejí z italského baldacchino, což znamená brokát nebo se baldachýnu říká nebesa. Klasický baldachýn byl látkový závěs se dřevěnou nebo kamennou stříškou nad trůnem nebo spacím lůžkem. 

Proč baldachýn?

  • snadné a rychlé odejmutí látky
  • jednoduché ovládání
  • designový prvek
  • univerzální stínící systém

Na zahradu i do kanceláře

Baldachýny svou konstrukcí jsou vhodným zastíněním jak pro šikmé tak i pro pultové střechy zimních zahrad. Svým vzhledem připomínají horizontálně umístěnou římskou roletu, ale jedná se o stínění i pro velké prosklené plochy. Je možné je tak použít k zastíněné prosklené fasády nebo střešních světlíků. Hodí se tak do učeben, restaurací i kanceláří a samozřejmě do rodinných domů.

Není problém baldachýny zkombinovat s dalšími typy zastínění jako jsou rolety nebo římskými roletami. Baldachýny se vyrábějí v široké škále barev a materiálů. Podle materiálu se tak může jednat o baldachýn stínící nebo zatemňující. Materiály jsou vždy odolné proti slunečnímu záření a dají se jednoduše vyprat.