[Přeskočit navigaci]


Úvodní stránka Interiér Tapety na zeď Vinylové, vliesové tapety


Vinylové, vliesové tapety

Vinylové tapety se vyrábějí z umělé hmoty. Na základě nosné vrstvy rozlišujeme vinylové tapety se zadní stranou z papíru nebo se zadní stranou z vliesu. Vyrábějí se v různorodých vzorech a horní vrstva může být vyrobena i v pěnovém provedení. Vinylové tapety jsou použitelné do kterékoli místnosti. Jsou omyvatelné a dají se čistit. Proto jsou zvláště vhodné pro tapetování kuchyní, koupelen a předsíní.

Co je vlies?

Složení vliesových tapet je 70% viskóza a 30% celulóza a jsou vyrobeny z buničitých a syntetických vláken, s vrchní tvarovanou strukturou, bez použití skelného vlákna. 

Výhody vliesovaných tapet

Jednou z jejich výhod je, že jsou vhodné pro veškeré podklady, stěny, zdi, stropy atd., bez rozdílu povrchové úpravy, lze je tedy lepit na všechny druhy vnitřních omítek, sádrokarton, na betonové panely, podkladové tapety, dřevotřískové desky apod. Další výhodou vliesové tapety z vláknité buničiny je dokonalá prodyšnost a snadná aplikace na stěnu. U kvalitních vliesových tapet se lepidlo aplikuje pouze na stěnu a tapeta se přikládá suchá. Velkou předností je nehořlavost!

Prohlédněte si náš katalog