[Přeskočit navigaci]


Úvodní stránka Vzorový byt


Prohlédnout vzorový byt

Tento článek byl publikován v časopise bydlení.

VZOROVÝ INTERIÉR

Vážení přátelé,

rádi bychom vás touto cestou pozvali na prohlídku našeho nového VZOROVÉHO BYTU v Plzni. Využijte jedinečnou možnost vstoupit do prostoru tvořeného krásnými designovými prvky, které jdou ruku v ruce s účelností a vytvářejí tak pocit pohody domova. Nechte se inspirovat a domluvte si prohlídku na telefonním čísle 733 130 004. Abychom vás naladili, přikládáme informace z článku (níže) z časopisu Bydlení, kde můžete nahlédnout do tohoto prostoru.

 ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Tato strana - obývací pokoj je oddělen od ložnice posuvnými skleněnými dveřmi. V místnosti se našlo místo pro odpočinek a relaxaci – pohovka POLSTRIN, kávový stolek KARE, koberec MAT a tapety MARBURG – vše pod taktovkou LINIE DESIGN STUDIA

Protější strana vlevo - luxusní krešovaná tapeta z kolekce firmy MARBURG barevně ladí s výmalbou v pracovním koutu

Vpravo - po zasklení se balkon proměnil v místo, v němž si majitelka může příjemně posedět. Doplňky a dekorace od firem SIA a KARE dodalo LINIE DESIGN STUDIO

 

Šikovné zrcadlení

Malý byt 2+kk působí mnohem větším dojmem, zaujme efektním moderním interiérem, je prakticky a nadčasově zařízený. Majitelka ho po koupi rozumně svěřila do péče architekta a interiérové designérky, kterým se povedla zázračná proměna.

Andrea se po studiích a ročním pracovním pobytu v Anglii vrátila do rodné Plzně naplněná těšením se na první vlastní bydlení. Začala se rozhlížet po realitním trhu. Po čase intenzivního hledání nakonec objevila menší byt v novostavbě bytového domu. Největšími přednostmi byly klidná lokalita na kraji města, blízkost lesoparku a široký výhled ze čtvrtého patra. Nevýhodou pak nepraktická dispozice s omezenou možností úložných míst. Andreu byt neoslnil ani zabudovaným developerským standardem, který se lišil od její původní představy. Překousnout musela i křivé povrchy stěn a stropů.

Více než kosmetické vylepšení

„Zajímám se o módu, mám ráda hezké věci a svůj budoucí byt jsem si před časem vysnila v ženském, útulném, ne příliš minimalistickém stylu. Přátelé mi dali tip na plzeňské interiérové studio Linie design studio a hned při první návštěvě jsem věděla, že je to ono, a že interiér bude ve správných rukou.“ říká Andrea. Potřebovala ovšem nejdřív upravit dispozici bytu, proto přivítala i kontakt na schopného projektanta, který by dokázal odstranit zápory a vytvořit kvalitní a na první pohled skryté úložné prostory. Dobře si totiž uvědomovala si, že bez pomoci odborníků se můžou v bytě promrhat cenné metry a nevhodným výběrem vybavení zahodit šance na moderní pohodlné bydlení.

 

Nábytek do kuchyně vyrobili ve firmě KUCHYNĚ KYPR. Převládá bílé lamino ve vysokém lesku, doplňují ho černé sklo LACOBEL a lamino pracovní desky s dekorem dřeva. Na stěnách bylo použito Marmoleum ®, osvětlení EGOLUCE dodalo LINIE DESIGN STUDIO Barová skříňka s výsuvnými dvířky
je elegantně ukrytá v nice. Autoři návrhu
pohlídali každý detail včetně zásuvek Kuchyň je součástí obývacího pokoje a je spojena s malým jídelním koutem. Většinu vybavení, sklo, porcelán i prostírání vybrala majitelka LINIE DESIGN STUDIA z designových kolekcí výrobce ASA

Úpravy konfekční velikosti

Autor návrhu Václav Svejkovský připravil tři varianty úprav a podle jedné z nich vypracoval realizační projekt. Navíc se spolu s Ivanou Slavíkovou postaral například o vzhled kuchyně a pohovky, jejichž výroby se ujaly spolehlivé firmy Polstrin a Kuchyně Kypr. Z malého prostoru necelých padesáti metrů čtverečních z něj dokázal „vytěžit“ maximum.

Začalo se vybouráním příčky v předsíni, čímž se otevřel obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelním koutem. Ukrojením plochy ložnice přibyla komfortní šatna, zasklení lodžie příjemně prodloužilo obývací pokoj. Předělat se musela i nevyhovující dispozice koupelny.

Díky nábytku na míru se podařilo uložit takřka neviditelně vše potřebné a byt výrazně opticky zvětšit. Na tom má nemalý podíl správná volba materiálů a barev. Například moderní kvalitní a dobře udržovatelné Marmoleum® skvěle sjednotilo podlahy, ale výborně vypadá i na stěně v kuchyni. Ke zvětšení a oživení přispěly i plochy zrcadel v kuchyni a koupelně. Správným „posunem“ k dokonalosti a úspoře místa v bytě jsou posuvné dveře, jimiž architekt Václav Svejkovský nahradil původní klasické s otvíravým křídlem.

Ukrojením půdorysu ložnice vznikla prostorná šatna. Police vyrobily ve firmě KUCHYNĚ KYPR, luxusní tapety od výrobce DESIGNERS GUILT dodalo LINIE DESIGN STUDIO, stejně tak i Marmoleum ® na podlahu Závěsné lampičky nad postel vybrala designérka u firmy FANEXIM Praktické řešení se povedlo i v malém bytě – ložnice sousedící se šatnou. Nábytek na míru vyrobili ve firmě KUCHYNĚ KYPR, tapety (DESIGNERS GUILT), stolek (KARE), o povlečení na míru a například i efektní svítící LED pásky na podlaze se postarali v LINIE DESIGN STUDIU   Sklápěcí věšáčky (KARE) v předsíňové stěně na míru (KUCHYNĚ KYPR) jsou nejenom efektní, ale i praktické

Majitelka nešetřila

  • na nákladné změně stávající dispozice a opravě nekvalitních detailů, která jí ve výsledku přinesla vylepšený komfort bydlení

Úspory se našly

  • majitelka ušetřila čas a energii, když se rozhodla svěřit zakázku odborníkům
  • nešetřila na kvalitních kuchyňských spotřebičích Miele a Bosch v úsporné energetické třídě
  • vyplatil se také zakázkově vyrobený nábytek na míru, kterým se podařilo zařídit každý centimetr
  • volba Marmolea® dodala bytu efektní vzhled a majitelku potěšila i cena – 560 Kč/m bez DPH
  • k levnějším položkám celé investice patřila například sanita (plastová vana Ravak) či police v šatně z IKEA

Nová image

Andrea neměla vzhledem k pracovnímu vytížení ve velké logistické společnosti čas na výběr nábytku, textilu, osvětlení či řešení detailů. Přála si módní tapety, ale zvolit z velké nabídky ty pravé, byl problém. Navíc si nedovedla představit zdlouhavé shánění řemeslníků a firem.

„S nadšením jsem zjišťovala, co všechno v interiérovém studiu Linie design studiu umějí zařídit na klíč, navíc podle posledních trendů. S jeho majitelkou Ivanou Slavíkovou jsme se shodly na barvách i vkusu, proto jsem jí s důvěrou svěřila celý interiér. Vyřešila za mě sebemenší detaily, vybrala materiály na nábytek i podlahy a zvolila dekorace,“ chválí spokojená majitelka bytu.

Autoři návrhu

Ing. Václav Svejkovský (1957)

Je absolvent fakulty ČVUT, studium na UMPRUM. Od roku 1991 podniká v bytovém designu, projektuje rodinné domy, interiéry, zahrady i stavby veřejné sféry.

Druh stavby: úprava bytu 2+kk v novostavbě bytového domu Užitná plocha 48 m2.

Slovo odborníka: Cílem byla úprava nepraktické dispozice s požadavkem klienta na vybavení úložnými prostory. Potýkali jsme se s špatným provedením omítek a některých konstrukcí. I v malém bytě lze vytvořit úložné prostory bez omezení kvality bydlení, ale nábytek musí být na míru.

Ivana Slavíková (1956)

V roce 1998 založila interiérové studio Linie design studio specializující se na prodej bytového textilu, tapet a stínící techniky. Nabízí i odborné poradenství bytového architekta a realizaci.

Slovo odborníka: Vsadila jsem na kvalitu a nadčasovost. Dominantní neutrální šedobéžové tóny umožní barevnou obměnu doplňků. Vybírala jsem závěsy, polštářky, koberec, včetně povlečení, která šijeme na míru. Doplňky, svítidla a nábytek z Linie design studia podle posledních trendů, jež pravidelně sledujeme na mezinárodních veletrzích, místnosti zútulnily a podtrhly osobnost majitelky.

 


Těšíme se na Vaši návštěvu,
LINIE design studio