[Přeskočit navigaci]


Úvodní stránka Zastínění Zastínění pergoly


Zastínění pergoly

 

Pergoly jsou oázou klidu a odpočinku, proto si je pořizujeme. Nerušený odpočinek pod pergolou ovšem máte zajištěný pouze za předpokladu vhodného zastínění a zakrytí proti dešti. Pergola, která je postavena jako dřevěná konstrukce, vypadá u vašeho domu sice stylově, ale neochrání vás před slunečním zářením či nepřízni počasí. Trendem posledních let je mít u domu pergolu opravdu funkční, která nám vytvoří chráněné venkovní posezení.

Doporučení produktů pro zastínění

Naše společnost si je vědoma těchto trendů v oblasti zastínění pergol a má ve své nabídce řadu odpovídajících produktů. Zaměřujeme se na pergoly od společnosti Renson a Corradi.  Obě tyto společnosti nabízejí odpovídající stínění pro své produkty. Střešní stínění je řešeno pomocí otočných a odtažitelných lamel nebo technickou textilií. Boční stínění je zajištěno speciálními roletami, které jsou integrovány do konstrukce pergoly. Stylověji lze řešit boční stínění posuvnými panely ze skla nebo dřeva. 

Pokud máte pergolu již postavenou, náš technik Vás navštíví a sdělí Vám možnosti zastínění. Stínící rolety, které se využívají k bočnímu stínění mají stejně jako okenní rolety kazetu, ve které je roleta navinuta. Aby stínění plnilo svoji funkci a odolávalo větru, je uchyceno v bočních kolejnicích. Díky bočnímu uchycení se rolety netřepotají ve větru a vy můžete nerušeně sedět venku. Posuvné panely mají vlastní kolejnice, které umožňují bezproblémovou manipulaci. V jedné konstrukci pergoly lze nakombinovat různé typy bočního stínění.

 

Zastínění u zasklených pergol

Ideální zastínění u zasklených pergol jsou žaluzie plisé nebo duette, které jsou velice účinné. Žaluzie instalujeme jako dodatečné řešení posuvného stínění z vnitřní strany prosklení. Nabídka tohoto stínění je velice rozsáhlá a obsahuje materiály s různou stínící schopností. Plisé nebo duette instalujeme jako stropní stínění s možností pohodlného ovládání pomocí ovládací tyčky. Plisé i duette lze instalvoat i jako boční stínění na skleněné tabulky. S tímto typem stínění můžete manipulovat nahoru, dolu nebo ho můžete posunout pouze do jakékoliv části okna.

 Boční a strešní stínění duette

E-mail:slavikova@liniedesign.cz

Telefon: 374 214 042