[Přeskočit navigaci]


Úvodní stránka Zastínění Zastínění terasy


Zastínění terasy

 

Trendem posledních let je rozšířit bydlení do venkovních prostor, které poskytují příjemný pocit volné přírody. Velice často si u domu majitelé vytváří relaxační prostor ve formě teras, které jsou situovány tak, aby nebyly pod přímými pohledy sousedů nebo kolemjdoucích.

 

Co je to terasa?

Terasa je zpevněná plocha, která vzniká již se stavbou domu nebo je součástí zahradních realizací. Většinou přímo navazuje na prosklený zahradní výstup z domu, čímž je rychle dosažitelná z interiéru domu. Využitelnost terasy je přímo úměrná jejímu zastínění proti slunci, ale v našich podmínkách i ochraně proti nepřízní počasí. Není-li terasa alespoň částečně chráněna před sluncem a deštěm, je její využitelnost značně časově omezena a limitována rozmary počasí.

Využití pergoly

Mnoho našich klientů dávalo za příklad, kdy na terase mají krásný zahradní nábytek, na něm prostřeno k nedělnímu obědu a v momentě, kdy si začnou pochutnávat na prvních soustech, přijde dešťová přeháňka. Tím se celá příjemná polední záležitost stane krajně nepovedenou událostí. Spolehlivým ochráncem prostředí na terase je vhodná pergola, která postupně vytlačuje markýzové stínění. Důvodem je výrazně větší užitná hodnota pergoly v našich zeměpisným podmínkách.

Pergoly Corradi a Renson

Pergoly CORRADI a RENSON, které dodáváme našim klientům splňují veškeré požadavky na zastínění a ochranu před nepřízní počasí. Pergoly a Pergotendy navrhujeme jak z ušlechtilého tropického dřeva tak hliníkových profilů. Výběr materiálu je dán požadavkem stavebních prvků domu a jeho prostředím. Možnosti volby barev jsou v rozsahu dvou stovek možností a variant. Je také možné vybrat hliníkové profily v dekoru dřeva.

Pergoly a pergotendy jsou dodávány jako originální stavebnicové řešení, které kombinuje inovativní špičkové materiály, technologie a design. Široká je škála řešení, vše na míru v duchu individuálního požadavku s cílem maximalizovat požitek z každé terasy i v nejsilnějším žáru slunce, za deště i větru.

Pohyblivá střecha

Nejdůležitějším prvkem Pergoly – Pergotendy je zcela originální pohyblivá střecha. Společnost Corradi má patentovaný systém Impact, který umožňuje dokonalé zastínění a úplnou ochranu před jakýmkoliv počasím včetně sněhu. Toto je hlavní trumf Pergotend CORRADI, které jsou tak ve své funkčnosti zcela dokonalé a jen těžko nahraditelné. Střechou je možno manipulovat klikovým mechanizmem, ale zejména pomocí dokonalého motorického řešení na dálkové ovládání. Střecha je vyrobena z vysoce kvalitního technického vrstveného textilu, který odolává všem povětrnostním podmínkám s dokonalou stínící schopností.

Pergoly RENSON nabízejí stropní stínění pomocí lamel. Lamely lze pomocí dálkového ovladače naklápět a tak získat požadovanou míru stínu. Střešní lamely se mohou také zcela roztáhnout a střešní prostor je kompletně odkrytý. 

Konstrukce

Většina pergol a pergotend je konstrukčně řešena pro možnost mobilního, úplného nebo částečného bočního a čelního zastínění. Tato funkce je řešena pomocí Ermetik (Corradi) a Fixscreenů (Renson), což jsou vlastně integrované roletové systémy odolné větru a nepřízni počasí. Využije-li náš klient tohoto sytému, dostane se mu plnohodnotná další obyvatelná plocha s celoročním nerušeným kontaktem se zahradou a okolní přírodou. Společnost Renson dále nabízí boční stínění pomocí posuvných panelů ze skla nebo dřeva. Do lamel pergoly je možné zakomponovat LED osvětlení po délce lamely. Je možné mezi lamely vložit skleněné, které plní stejnou funkci jako hliníkové, ale vytvářejí zajímavý kontrast. Do konstrukce je možné zabudovat vytápění, díky kterému můžete trávit venku i chladné večery a zajímavým zpestřením jsou také zabudované reproduktory.

E-mail:slavikova@liniedesign.cz

Telefon: 374 214 042